מגמת גרונטולוגיה חד חוגי

מטרת המגמה

מטרת המגמה היא להקנות לסטודנטים שילמדו בה הבנה בסיסית של סוגיות מרכזיות, פסיכולוגיות וחברתיות, במחצית השנייה של החיים. הסטודנטים ילמדו קורסים שיתייחסו לפסיכולוגיה וסוציולוגיה של הזיקנה וכמו כן ילמדו על יישומים טכנולוגיים המיועדים לשפר איכות חיים בקרב מבוגרים וזקנים. ההכשרה היסודית שיקבלו הסטודנטים נועדה כדי לספק לבוגרי המגמה הזדמנות להשתלב בתחום הגרונטולוגיה ולאפשר להם להמשיך לתואר מתקדם בתחום. לחילופין בוגרי המגמה יוכלו להמשיך לתארים מתקדמים בתחומים שונים של מדעי החברה.

 

תנאי הקבלה

להלן קישורים רלוונטים:

 

תעסוקה אפשרית

לבוגרי התוכנית יתרון בשוק העבודה על בוגרים אחרים בתחומים ספציפיים במדעי החברה עקב הידע הרחב והבין תחומי המוקנה במסגרת תוכנית זו. לבוגרי התוכנית המעוניינים בלימודי המשך לתארים מתקדמים יש מגוון נרחב של אפשרויות. בין היתר יוכלו להמשיך לתואר מתקדם בגרונטולוגיה, או ללימודי המשך במשאבי אנוש, סוציולוגיה ארגונית, התנהגות ארגונית במנהל עסקים, פסיכולוגיה ועוד.

 

מסלול ישיר לתואר שני

סטודנטים מצטיינים יוכלו להמשיך במסלול לימודים ישיר ומואץ ממגמת גרונטולוגיה לתואר שני בגרונטולוגיה. ההצטרפות למסלול זה נקבעת על בסיס הישגים גבוהים במהלך לימודי התואר הראשון באוניברסיטה. סטודנטים במסלול זה יהנו מהפחתה של קורסים ביחס למסלול הרגיל. המסלול הישיר יאפשר לסטודנטים להשתתף בקורסים לתואר השני כבר בשנה השלישית ללימודי התואר הראשון ולסיים את שני התארים תוך 4 שנים.